Одяг для ніг - колготи. Як вибрати дитячі колготи?

28.12.2010

Часто, одягаючи наших діток, ми недооцінюємо, яку важливу роль відіграють у створенні остаточного образу колготки, гольфи або шкарпеточки. Ця незамінна річ у гардеробі може вигідно підкреслити або безповоротно зіпсувати такий ретельно продуманий нами наряд.

Пропоную обговорити те різноманіття пропонованого товару в даному сегменті, розглянувши більш докладно кожен вид і, в підсумку, спробувати скласти для себе уявлення про якість і кількість колготок потрібному для краси і здоров'я наших дітей.

Коли ми думаємо про покупку нових колгот, що перше приходить нам на думку? «Колготки повинні гріти»-скажіть ви. І це буде вірною відповіддю, але хочу доповнити ваш відповідь, вони повинні гріти, але також повинні робити це без шкоди для здоров'я наших дітей, тобто бути адаптовані для дітей, пройти всі необхідні перевірки якості, складу. Ще було б непогано, особливо для наших маленьких модниць, щоб вони ще прикрашали і доповнювали собою наряд, при цьому ще й добре сиділи на ніжці. Всі ми пам'ятаємо зі старих фільмів як чудно сиділи колготки на діток, їх неодмінним атрибутом були витягнуті коліна. Та вони були зроблені з 100% натуральних матеріалів, але естетична сторона питання, м'яко кажучи, шкутильгала, та й вибір кольорів залишав бажати кращого.

Зараз же, завдяки сучасним технологіям, які прийшли у панчішно-носкову галузь, ми маємо шикарний вибір видів, кольорів, текстур колготок, гольфи та шкарпеток. Звичайно, досягти цього, використовуючи тільки бавовна, льон та інші натуральні матеріали було, на превеликий жаль, неможливо. На допомогу, в урізноманітненні і додаванні практичності і несучості, прийшли наступні сучасні матеріали, такі як:

-поліамід
-Еластан
-Поліпропілен
-Люрекс идр.

Швидше за все, будь-яку турботливу матусю, тим більше, не всі ми чудово розбираємося в хімії та хімічних технологіях, повинні налякати такі страшні складові, які «підступний» виробник хоче одягти на наше немовля. Я пропоную заспокоїтися і покластися на захист, яку пропонує нам держава у вигляді сертифікатів та гігієнічних висновків, які ми можемо, а іноді навіть зобов'язані попросити у продавців, вони ж, у свою чергу, не можуть нам відмовити, тим більше це наше законне право) .

І так весна. На початку вона холодна, тому потрібні 2-3 пари теплих колгот, нехай одна буде однотонної, а 2 інших з малюнком (їх просто безліч). Ці колготи, як правило, складаються з 80% бавовни і невеликих добавок поліаміду (18%) і еластану 2%. Можна мати ще в запасі 1 пару махрових (раптом захочеться надіти спідничку), вони найбільш натуральні за своїм складом, тому що малюнок досягається за допомогою різної довжини ворсу або їх двобічності. Для представників сильної, але поки ще маленькою, половини людства можна запропонувати кальсони. До речі, багато матусь не підозрюють про те, що такі існують в принципі, а насправді вже 3х річний карапуз може одягатися «як тато». Кальсони для малюків дуже зручні ще й тим, що не потрібно кожен день, після повернення з саду, прати колготи, а досить прополоснуть шкарпетки. Потім, коли потеплішає, дівчатам пропонується на вибір просто величезна різноманітність. Це тонкі бавовняні колготки, які складаються з 66% бавовна, 29% поліаміду, 3% поліпропілену, 2% еластану, бавовняні ажурні колготки (74% бавовна, 24% поліамід, 2% еластан), бавовняні колготки з об'ємним малюнком (70% бавовна , 24% поліамід, 4% поліпропілен, 2% еластан), а також колготки «як у мами» тонкі, у сітку, з малюнком, що виявляється на сонце, однотонні, з люрексом, з блискітками, а також легенци. Така різноманітність має задовольнити будь-які смаки і запити.

Літо. Це пора шкарпеток і гольфу. Ці «молодші брати» колгот) не поступаються їм у своїй різноманітності. Для дівчаток вони бувають бавовняні, поліамідні, в сіточку, ажурні, з опуклим малюнком, для хлопчиків бавовняні дуже різноманітних кольорів і фактур. На мій погляд, останнім часом, незаслужено забуті гольфи, цей милий аксесуар додає особливу чарівність образу будь-якої дівчинки і модний акцент в образі карапуза. Також не завадить мати в запасі пару тонких колгот на випадок прохолодного вечора або дощової погоди.

Осінь. Набір практично ідентичний з весняним, з різницею лише в тому, що деякі матусі воліють кольору спокійніше весняних і відмовляються від «модних» фактур на користь більш теплих, бавовняних моделей, також з'являється потреба в махрових шкарпетках.

Зима. Хочеться якомога серйозніше утеплити своє дитя, тут на допомогу приходять махрові колготи і махрові шкарпетки. Нехай навіть не всі ми мерзнемо на зупинках, в очікуванні громадського транспорту і на зміну ринків під відкритим небом, прийшли комфортні і теплі супермаркети, але як же все-таки приємно посидіти вдома, надівши на ноги пухнасті шкарпетки. Будь-яка мама може бути спокійна за температуру ніжок своєї дитини, надівши на нього натуральні махрові колготки або шкарпетки, а, як відомо, теплі ноги - запорука здоров'я взимку.

Закінчивши з рекомендаціями по сезонності зміни колгот, хочеться нагадати, що колготи - це аксесуар не тільки для дітей, що вийшли з повзункового віку, а й чудовий замінник цих самих повзунків. Розмірна сітка колгот починається з 62 см. Вони відмінно сидять на малюкові, не сповзають під час повзання, тим самим дозволяючи активно розвиватися дитині, і з ними навіть найменша модниця може надіти спідничку.

Сподіваюся, все перераховане вище, допоможе вам зорієнтуватися у розмаїтті пропозицій на сучасному ринку панчішно-шкарпеткової продукції.


Повернутись до списку