Шкільна форма, або про вибір одягу для вашої дитини на весь навчальний рік


   чи   Потрібна нам шкільна форма? Сьогодні це одне з найактуальніших питань перед початком шкільного навчального року, тому що носіння шкільної форми має рекомендаційний характер.

 школьная форма СССР.jpg  А що ви скажите? Чи потрібна вашій дитині шкільна форма? Якщо вона буде зручною, практичною, якісно пошитою з матеріалів, приємних до тіла, що не викликають дискомфорту, то, безумовно, «так» скажуть багато батьків. Адже шкільна форма – це засіб для психологічного здоров'я наших дітей, який вчить їх вибирати друзів і своє оточення в першу чергу за особистими якостями, а не за достатком та зовнішністю. Саме вона є профілактикою розвитку всіляких комплексів у шкільному віці.японская школьная.jpg

  Але якщо ваша школа вирішила, що учні зобов'язані носити шкільну форму, то як вибрати ту, яку дитина буде носити із задоволенням, а не тихо ненавидіти, як робили це ми в радянський час?

   Зрозуміло, що в шкільній формі дитина проводить більшу частину дня протягом цілих 9 місяців навчального року, а то й більше. Тому шкільна форма насамперед повинна складатися з декількох комплектів одягу, зшитих для різної пори року. І переважно з матеріалів, приємних до тіла, не вимогливих у догляді та зносостійкості.

   Крім того, у самих школярів, звичайно ж, існують свої вимоги до зовнішнього вигляду шкільної форми. Ну скажіть, кому із хлопців захочеться носити строгий діловий одяг, до того ж ще й не дуже зручний? А якщо шкільна форма  матиме деякі стильні елементи крою та модний дизайн, то питання «носити чи ні шкільну форму?» відпаде саме собою.

   Що ж стосується, так би мовити, технічно-документальної сторони питання, то слід зазначити, що гігієнічна шкільна форма, що відповідає всім санітарним нормам і вимогам, має бути пошита з певних тканин і за певними технологіями. Так, наприклад, у тканинах шкільної форми не повинно міститися більше 30-55% синтетичних волокон. А підкладка має бути виготовлена з віскози або натуральних тканин. Крім того, фасон шкільної форми теж має не менше значення з точки зору здоров'я школярів.

   Шкільна форма має бути вільною та зручною, без вузьких і сковуючих рух елементів, а також підходити як для занять, так і для спілкування школярів між собою та з оточуючим їх суспільством. І, звичайно ж, на навчальний рік одного комплекту шкільної форми недостатньо. З погляду комфорту та гігієни таких комплектів має бути як мінімум 2, плюс один парадний.